Focus Ultrason Nedir?

Focus Ultrason ya da High Intense Fokus Ultrason olarak Hifu olarak da bilinen bu yöntem ameliyat istemeyen hastalarda ya da ameliyata gerek olmadığında yüz elastikiyetinin geri kazanılması, yüzün sıkılaşması yanakların ve gıdının toparlanmasında kullanılmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işleminden bahsedeceğim bugün. Focus Ultrason ya da High Intense Fokus Ultrason olarak Hifu olarak da bilinen bu yöntem ameliyat istemeyen hastalarda ya da ameliyata gerek olmadığında yüz elastikiyetinin geri kazanılması, yüzün sıkılaşması yanakların ve gıdının toparlanmasında kullanılmaktadır.

Focus Ultrason İşlem Nasıl Uygulanır?

Fokus ultrason,cilde jel uyguladıktan sonra doğru başlığın seçilmesiyle, doğru enerjilerin ayarlanmasıyla bu ses dalgalarının deriye uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Ağrısız, acısız ve konforlu bir işlemdir. Herhangi bir kanama, çürüme ya da morluk, kızarıklık gibi bir sıkıntılı durum yaşanmaz.

Focus Ultrason Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fokus ultrason sonrasında özellikle dikkat edilmesi gereken bir durum yok. Normal yaşantınıza hızla geri dönebilirsiniz sadece çok hafif kemik bölgelerinde bir hassasiyet belki olabilir, o da 2-3 gün içinde geçmektedir. İşe güce devam edilebilir, makyaj yapılabilir. Çok sıcak suyla yıkamak önerilmiyor. Alkol almak ve aşırı spor yapmak, genelde bütün yöntemler için geçerli olan birkaç kural burada da geçerli ama diğerlerine göre downtime’ı olmayan yani işgücü yaratmayan bir yöntemdir.

Focus Ultrason Etkisi Ne Kadar Sürer?

Fokus ultrason yaşa göre ve kişinin yaşlanma hızına göre değişen etki sürelerine sahiptir ama ortalam bir 1-1.5 yıl şeklinde süresini söylüyoruz. Yılda bir iki yılda bir tekrarlanan ultrason işlemlerinin fokus ultrason işleminin etkisi de gitgide daha da artmaktadır. Eskişehir ameliyatsız yüz germe işlemi içn kliniğimizden detaylı bilgiye ulaşabilirisiniz.