Eskişehir Botoks

Baby botoks, botoks uygulamaları arasında yüz ifadesini değiştirmeyen ve mimik kullanımını engellemeyen doğal görünümü koruyan bir yöntemdir. Baby botoksun uygulanabilirliğini uzman hekim, kişinin bireysel özelliklerini dikkate alarak karar verir. Kişinin tercihine göre cilt yüzeyindeki kırışıkların azaltılması ya da tamamen giderilmesi mümkündür. Sizin için en doğru botoks uygulamasının yapılmasında uzman hekimin tecrübesi ve becerisi, kişinin beklentisi ve cildinin durumu, kırışıklıkların derinliği ve mimik kaslarının kuvveti belirleyicidir.

Baby Botoksun Farkı Nedir? 

Baby botoks uygulaması, mimikler kaybedilmeden kırışıklıkların giderilmesini hedefler. Cildinizin parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını aynı zamanda kırışıksız ve doğal görünmesini sağlar. Baby botoks uygulaması genellikle yüzün 1 /3 üst kısmında tercih edilir. Göz kenarlarındaki kaz ayağı çizgilerine, kaş arası ve alın çizgilerine uygulama yapılır. Uygulama sonrasında 2-5 günde kırışıklıklar azalmaya başlar. Etkinlik süresi, uygulanan dozda kişinin kırışıklıklarının yoğunluğuna ve bireysel faktörlere göre üç ila altı ay arasında değişir. Bu uygulama düzenli aralıklarla tekrar edildiğinde git gide daha doğal ve kırışıksız bir görünüm elde edilmektedir.

Baby Botoksun Etkileri Nelerdir? 

Baby botoks uygulaması cildinizin parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Mevcut mimik çizgilerini açar ve uzun vadede kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Daha canlı, parlak ve bebeksi bir cilt oluşmasında uygulanan dozlar, uygulama sıklığı ve kişinin cildinin bireysel özellikleri etkilidir. Kolay ve ağrısız bir yöntem olan botoks uygulaması ile kırışıklıklardan  kurtulmak ve yüzdeki yorgun ifadenin giderilmesi ile daha dinlenmiş, fresh  bir görünüm elde edilmesi mümkündür. 

Kimler Baby Botoksu Tercih Etmelidir?

Baby botoks genellikle daha erken yaşlarda botoks uygulamalarına başlamak isteyen kişilerde tercih edilmektedir. Mimik  çizgilerinin dinamik ya da statik oluşu beybi botoks uygulamasına başlamak için önemli bir kriterdir. Eğer kırışıklık sadece mimik kullanıldığında ortaya çıkıyorsa dinamiktir. Bu aşamada kişinin  normal, mimiksiz yüz ifadesinde hiçbir kırışıklık görülmez. Beybi botoksun tercih edildiği kişiler, dinamik mimik çizgileri olan kişilerdir. Eğer mimik çizgileri derinleşmiş ise, kaş çatmıyorken de kaş arasında çizgi varsa ya da gülümsemiyorken de göz kenarlarında kaz ayağı çizgileri görülüyorsa, mimik çizgileri statik hale yani kalıcı hale gelmiş demektir. Bu aşamada çizgilerin açılması için daha yoğun botoks dozlarının kullanılması ve mimiklerin oldukça azaltılması gerekebilir. Yine de bu kişilerde de düzenli aralıklarla yapılacak botoks işlemleri ile zamanla  doğal & hareketli bir yüz ifadesi elde edilmesi mümkündür.

Baby Botoksun Etki Süresi Ne Kadardır?

Baby botoks etki süresi ortalama 3 ile 6 ay arasındadır. Kişinin yaşı, cildinin yapısı, mimik hareketlerinin yoğunluğu ve yaşam koşulları gibi bireysel faktörler bu sürenin kişiden kişiye değişiklik göstermesine neden olur. Düzenli olarak yapılan botoks uygulamaları ile bu süre zamanla uzayabilir. Çünkü düzenli botoks uygulamaları ile cilt  kalitesi artar, mimik  kaslarının kuvveti azalır. 

 Sizde  tercihiniz doğrultusunda uzman hekiminize danışarak, size en uygun botoks yöntemini öğrenebilir, hayal ettiğiniz doğal ve kırışıksız görünüme kavuşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x