dermatolojide-dogru-bilinen-yanlıislar-min

Doğru Bilinen Yanlışlar

Sağlıkla ilgili konular toplumda her zaman ilgi çekmiştir. Her insanın kendisinin veya yakınının bir sağlık sorunu ya da başından geçmiş bir tecrübesi vardır. Bu tecrübelerin ve bir şekilde öğrenilenlerin paylaşılması sonucunda, aslında bilimsel bir temeli olmayan ya da gerçekliği kanıtlanmamış pek çok bilgi görüş ve söylentiler halk arasında kolayca yaygınlaşabilmekte ve yanlış inanışlara dönüşebilmektedir.

Dermatoloji polikliniği yaparken bu tür inanışlara çok sık rastlıyoruz. Örneğin kaşıntı şikayeti ile başvuran hastalarımızın çoğu bu durumun ciğerden geldiğine inanır ve mutlaka kan tahlili yapılmasını ister . Karaciğerle ilgili durumların, kaşıntıdan çok daha önce, yorgunluk halsizlik sarılık gibi daha ciddi başka belirtileri ortaya çıkmaktadır. Aslında kaşıntının pek çok başka sebebi olabilir ve detaylı bir dermatolojik muayene bunları kolayca ortaya çıkarır .

Erkek Tipi Saç Dökülmesi 

Saç dökülmesinin erkek tipi formu, halk arasında çok bilinen, çok görülen bir durumdur.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi 

Kadınlarda saç dökülmesi çok sık karşılaşılan önemli bir dermatolojik sorundur. Zamanında yapılan analizler ve uygun tedavilerle bu durum düzeltilebilir.

Güneş Cildimize Dost Mu Düşman Mı?

Güneşli günlerin başlaması ile birlikte keyifli tatil planları yapıyor, açık hava aktivitelerini daha çok tercih ediyoruz. Ancak ilkbahar ve yaz mevsimlerinde cildimizin sağlık ve güzelliğini korumaya ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Çünkü güneş bizim için gerekli ancak fazlası cildimize zarar verebiliyor.

Güneşte fazla kalmak, hem kısa vadede hem de uzun vadede ciddi sorunlar yaşamamıza sebep olabilir. 

       Emslim Teknolojisi

Sadece 30 dakikalık tedavide EMSLIM, kaslarınızın 20.000 kereden fazla çalıştırarak , yoğun bir egzersiz yapıyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Buna inaktif egzersiz denir, bu egzersiz kas gelişimi sağlayan yağ yakımı yapar.

 

Lazer Epilasyonda
Son Teknoloji

Lazer epilasyon artık çok sık başvurulan son teknoloji bir sistem. Uzun yıllardır kullanılmakla birlikte gitgide teknolojinin gelişmesiyle başarı oranları artmıştır. Lazer epilasyonda kişinin ten rengi, kılların rengi ve kalınlığı ve hangi vücut bölgesi için epilasyonun yapılacağı çok önemli kriterler. Genellikle üç çeşit cihaz var kullanılan.

Regenera Activa

Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır. Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökü küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments