İncele
Online Randevu
online randevu
Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
online randevu
TR | EN
online randevu
Eskişehir Ameliyatsız Burun Estetiği

Eskişehir Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, burun fonksiyonel olarak bir sıkıntı taşımıyor ancak estetik olarak düzeltilmesi talep ediliyorsa genellikle tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Nefes alma problemi olduğunda ya da herhangi bir fonksiyonel sorun olduğunda genellikle cerrahi yöntemler tercih edilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği, burun fonksiyonel olarak bir sıkıntı taşımıyor ancak estetik olarak düzeltilmesi talep ediliyorsa genellikle tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Nefes alma problemi olduğunda ya da herhangi bir fonksiyonel sorun olduğunda genellikle cerrahi yöntemler tercih edilmektedir. Ameliyat olmadan burun görüntüsünün düzeltilmesi genellikle, eğer burun ucu düşüklüğü varsa ya da burnun üstündeki kemikte hafif bir köprüleşme, kemerli görünüm varsa gerçekleştirilebilir. Hyaluronik asit dolgular kullanılarak bu yöntem genelde uygulanmaktadır. Eskişehir ameliyatsız burun estteiği, ortalama etkisi 1-1.5 yıl bazen 2 yıla kadar devam edebilir. Dolgu uygulaması pratik bir yöntem olmakla birlikte herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle öncelikle hekimle, dolgu için yani ameliyatsız burun estetiği için kişinin uygun olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir. Ortalama 10-15 dakika süren bu prosedür sonrasında hafif bir ödem belki çok hafif bir ağrı, kızarıklık olabilir. O da genellikle 2-3 gün içerisinde rahatlar. Yalnız her burun bu işlem için uygun olmayabilir,

İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

 Burun dolgusu sonrasında sert hareketlerden kaçınılmalı. Sertçe burnun silinmesi, maske kullanımı da şu son dönemde sıkıntı yaratabiliyor, en azından 1-2 günlük süreçte kişinin burnunu birazcık darbelerden, travmadan ve sürtünmeden koruması önemli. Yine her dolgu uygulamasında olduğu gibi ortalama bir 24 saat su değmemesi, alkol alınmaması ve ağır spor yapılmamasını tavsiye ediyoruz.

 

Etkisi Ne Kadar Sürer?

 Burun dolgusunun etkisi kullanılan malzemeye göre değişebilir. Kalıcı ürün kullanılması kesinlikle tıbben uygun değildir. Eriyebilir ürünler ya da bir sıkıntı olduğunda eritilebilir ürünler ki bunlar hyaluronik asit, çapraz bağlı hyaluronik asit dolgulardır, tercih edilmektedir. Etki süresi 1 ila 2 yıl arasında kişiden kişiye, ürüne göre değişebilir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Fiyatları

Ameliyatsız burun estetiği son dönemde çok tercih edilmekte. Bu tercih sebebi olmasının nedenlerinden biri belki maliyet olabilir, sonuçta ameliyata göre biraz daha kolay ulaşılabilir bir teknik ve ortalama iki yıl kullanılabileceği için hastalar tercih ediyor. Yine aynı zamanda hasta “eğer burnumun yeni halini sevmezsem, beğenmezsem geri dönüşü olan bir yöntemle bunu önceden bir deneyimlemek istiyorum” şeklinde de ifade edebilir, çünkü ameliyat daha kalıcı bir sonuç veriyor. Hasta memnun olmadığında ya da eski halini istediğinde geri dönüş her zaman mümkün değil ama dolguda böyle bir riskimiz yok. Dolgu kendi kendine zamanla da eriyebilir ve hatta hasta sevmedi diyelim bunu eritebilme şansımız da var ve ulaşılabilir, kısa sürüyor, maliyet açısından da uygun ve zaman olarak da hani bir downtime dediğimiz iyileşme süreci dolgularda gerekmiyor hani bir ameliyattaki 1 hafta 10 günlük şişlik, işte çürüme vesaire gibi sorunları dolguda genellikle yaşamıyoruz, yaşasak da 1-2 gün içerisinde geçecek kadar kısa sürmekte. Eskişehir ameliyatsız burun estetiği için kliniğimizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Eskişehir Lazer Epilasyon
Eskişehir Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon artık çok sık başvurulan son teknoloji bir sistem. Uzun yıllardır kullanılmakla birlikte gitgide teknolojinin gelişmesiyle başarı oranları artmıştır.

İncele
Lazer Epilasyon Nedir?
Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık hayal değil, ulaşılabilir bir gerçekliktir. Peki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak nasıl mümkündür? Gelin hep beraber bunun üzerine konuşalım.

İncele

İletişim

Bize söylemek istediklerinizi duymaktan ve ihtiyacınız olan tedavileri sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
Randevu için online randevu formunu doldurabilirsiniz.

Online Randevu Al

Adres
Hoşnudiye Mah. 770.Sokak
Cassaba Modern B Blok No:401
Tepebaşı Eskişehir Haritada Göster
İletişim Formu
Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız