İncele
Online Randevu
online randevu
Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
online randevu
TR | EN
online randevu
Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık hayal değil, ulaşılabilir bir gerçekliktir. Peki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak nasıl mümkündür? Gelin hep beraber bunun üzerine konuşalım.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Ağda, traş bıçağı ya da cımbız kullanımı gibi yöntemler tercih edilebilmektedir. Ancak bu yöntemler bir süre sonra sizi aynı sorunla karşı karşıya bırakabilir. Tüyleri kökten yok etmek için başvurulan en etkili yöntem, lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemle seçilen dalga boyu , yalnızca kıl köküne yoğunlaşır ve diğer çevre dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü tahrip eder. İşlem sırasında kişiye uygulanan soğuk hava sayesinde, ciddi bir acı veya önemli bir yan etki gözlemlenmez.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan lazer epilasyon işlemi, doğru cihaz kullanıldığı takdirde hemen hemen her bölgeye uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon işlemi sırasında ışığın gözle temasından kaçınılması için hastaya koruma gözlüğü takılmaktadır. Lazer epilasyon; göğüs bölgesi, bikini bölgesi, koltuk altı, ense, bacak, sırt, kol, yüz ve boyun bölgelerine güvenle uygulanabilen bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon işlemlerinin seansları, işlemin yapılacağı bölgeye ve kıl kökünün yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Toplam seans sayısı, ortama 6-7 civarındadır. Ancak yüz, ense gibi ince tüylü bölgelerde bu seans sayıları artabilir. Seanslar ortalama 1.5- 2 ayda bir tekrarlanabilmektedir. Genellikle koyu renkli tüylere sahip kişilerin seansları daha kısa sürmektedir. Açık renkli tüyler daha az melanin barındırdığı için lazer ışığını daha az emerler. Bu sebeple seans sayıları artabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon sonrasında hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunlar olağan ve kısa sürede etkisini kaybedecek kızarıklıklardır. Lazer epilasyon sonrasında, işlem yapılan bölgeye buz uygulamak kişiyi oldukça rahatlatacaktır. Lazer epilasyon yapılan bölgenin, güneş ışınlarına ve sıcak suya maruz kalmaması konusunda dikkat edilmelidir. Lazer epilasyonun ilk seansından sonra tüylerin tamamen kaybolmaması çok normaldir. Tekrardan çıkan tüyler kesilmemeli ve bölgenin tahriş edilmemesi konusunda kişinin oldukça dikkatli davranması gerekmektedir.

Eskişehir Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyonun rahatlığı ve güvenilirliği arttıkça, bu yönteme olan ilgi de her geçen gün artmaktadır. Bunun yanısıra lazer epilasyonun sonuçları, kalıcılığı, riskleri de fiyatları da oldukça merak konusu haline gelmiştir. Tüm bunlar aslında, işlemin uygulandığı bölgeye, işlemin seans süresine, kullanılan cihazların kalitesine ve işlemin uygulandığı kliniğe göre farklılık gösterebilmektedir. Eskişehir lazer epilasyon fiyat bilgilendirmesi için kliniğimizle iletişime geçerek detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölgesel İncelme İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Bölgesel İncelme İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bölgesel incelme sistemlerini kullanarak aslında kilo kaybı hedeflemiyoruz.

İncele
Eskişehir Cilt Mezoterapisi
Eskişehir Cilt Mezoterapisi

Deri altına küçük bir enjektör yardımıyla cildin ihtiyacı olan amino asit, vitamin mineral ve hyaluronik asitten zengin özel karışımların enjekte edilmesi tekniğinin genel adı mezoterapidir.

İncele

İletişim

Bize söylemek istediklerinizi duymaktan ve ihtiyacınız olan tedavileri sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
Randevu için online randevu formunu doldurabilirsiniz.

Online Randevu Al

Adres
Hoşnudiye Mah. 770.Sokak
Cassaba Modern B Blok No:401
Tepebaşı Eskişehir Haritada Göster
İletişim Formu
Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız