Cilt Mezoterapisi Nedir?

Deri altına küçük bir enjektör yardımıyla cildin ihtiyacı olan amino asit, vitamin mineral ve hyaluronik asitten zengin özel karışımların enjekte edilmesi tekniğinin genel adı mezoterapidir.

Merhabalar mezoterapilerden bahsedeceğim biraz. Deri altına küçük bir enjektör yardımıyla cildin ihtiyacı olan amino asit, vitamin mineral ve hyaluronik asitten zengin özel karışımların enjekte edilmesi tekniğinin genel adı mezoterapidir. Halk arasında farklı jenerik isimlerle bilinen mezoterapiler mevcut. İşte gençlik aşısı, Paris ışıltısı, nem aşısı vesaire vesaire hani farklı isimler kullanılıyor. Aslında özetle, derinin altına, cildin kolajen yapımında kullanılacağı malzemeleri enjekte etmiş oluyoruz. Genel prensip olarak bu ürünler 15-20 gün aralarla en az 3 seans olacak şekilde uygulanmaktadır.

Cilt Mezoterapisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu aslında bir ilaç uygulaması gibi değil ya da bir botoks dolgu gibi belli süresi olan bir uygulama değildir sonuçta deri altına cildi besleyecek materyali enjekte etmiş oluyorsunuz. Vitamin vermek gibi düşünebilirsiniz. Vitaminin etkisi ne kadar sürer hani yapıldığında vücut onu alıp kullanır, kendini tazeler hani bir canlanma cildinizde nemlenme parlaklık ve kolajen oluşumu ile birlikte lifting etkisini yaşarsınız. Ortalama 3-6 ay genç yaşlarda iseniz belki 1 sene kadar etkiyi far etmeye devam edersiniz. Ama bu tür mezoterapi uygulamalarını aslında kişi ihtiyaç hissettikçe yaptırabilir. Sıklıkla yılda bir ya da iki kür şeklinde öneriyoruz. Bu kürler de dediğim gibi 15-20 gün aralarla ortalama 3 seans şeklinde uygulanabilmektedir. Eskişehir cilt mezoterapisi, hem 20’li 30’lu yaşlarda hem daha sonrasında da faydalanabileceğiniz bir işlem, sadece yaşımız ilerledikçe tek başına mezoterapi yetmeyebilir. Mutlaka onu destekleyecek deri altını kolejen üretmesi için stimüle edecek diğer işlemlerden de faydalanmak gerekir diye düşünüyorum. Biz genelde kliniğimizde hem önce cildin alt tabakasına stimüle edecek bir işlem mesela bir iğneli radyofrekans Q-Switch lazer ya da fokus ultrason gibi bir teknik sonrasında mezoterapi ve destek yöntemleri genellikle tercih ediyoruz. Eskişehir cilt mezoterapisi için klniğinimizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.