Dövme Silme Neden Tercih Edilir?

Dövmesini artık görmek istemeyen kişilerin, modern yöntemler sayesinde dövmelerini sildirmeleri mümkündür. Günümüzde lazerle dövme silmek oldukça tercih edilen güvenilir bir yöntemdir. Avrupa’da tattoo anlamına gelen dövme günümüzde oldukça popülerdir. Dövme silme işleminde, en kolay kırmızı ve siyah renkli dövmeler silinebiliyor. İyi düşünülmeden ani karar vererek yapılan dövmeleri ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış Q-switch Nd:YAG lazerler kullanılmaktadır. Uzun ve zahmetli bir süreç olan dövme sildirme işlemi her zaman yüzde yüz sonuç vermeyebilir. Bunun için dövme yaptırmadan önce çok iyi düşünmek gerekir.

Lazerle Dövme Nasıl Silinir?

Lazerle dövme silme işlemine başlamadan önce uzman tarafından dövme ve cilt analizi yapılmalıdır. Özel olarak tasarlanmış lazerler, ışınları derinin epidermis tabakasına göndererek, dermis ve deri altındaki dövmeye renk veren bileşikler tarafından emilir ve kimyasal maddeyi parçalayarak yok eder. Dövmenin boyutu, rengi ve yoğunluğu kullanılan lazerin dalga boyunun nasıl olacağını etkiler. Lazerle yapılan dövme silme işlemi dokulara zarar vermez. Siyah renkli boyalar lazer ışınları tarafından daha iyi algılandığı iyi için açık renkli boyalara göre daha etkin sonuçlar verir. Çok renkli boyalar kullanılmış dövmelerde farklı dalga boyları kullanılır.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Dövmenin rengi, dövmede kullanılan boya miktarı ve cinsi gibi nedenlere göre dövme silme işleminin süresi değişmektedir. Dövme silme işlemi yaklaşık 1,5 – 2 aylık aralıklarla yapılır. Seans sayısı ise kişiye ve dövmenin yapısına göre farklılık gösterir.

Lazerle Dövme Sildirme Acı Verir Mi?

Lazerle dövme silme işlemine başlamadan önce krem veya lokal anestezi ile işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Daha sonra Q-switch Nd:YAG lazer ve soğutucu başlık yardımı ile dövme silinecek bölgedeki üst deriyi koruyarak işlem yapılır. İşlemin ardından bölgede kanama ve ciltte yaklaşık bir gün sürecek kabuklanma meydana gelebilir. Uygulama sonunda bölgeyi hem koruma hem de iyileştirme amaçlı antibiyotikli krem kullanılır.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları

Lazer epilasyon uygulamalarını güvenilir bir merkezde, dermatolog eşliğinde ve hijyenik koşullarda yaptırarak kısa sürede istenmeyen tüylerinize veda edebilirsiniz. Lazer epilasyon yaptırmadan önce nerede bu tedaviyi alacağınıza çok iyi karar vermeniz gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulama bölgelerine göre fiyatları değişmektedir. Tedavi için kullanılacak olan cihaz da lazer epilasyon fiyatlarını etkilemektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x