Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Saç dökülmesinin erkek tipi formu, halk arasında çok bilinen, çok görülen bir durumdur. Ergenlik sonrasında yaşanan streslerle, ilk etapta alın bölgesi açılır. Sonrasında  da tepede  de seyrelme yaşanabilir. Bu durum anne ya da baba tarafından size genetik olarak aktarılan bir durum olabilir. Ergenlikten önce saçları çok gür, kıvırcık olan kişi bir anda saçta seyrelme yaşadığında bu, aynı zamanda psikolojik bir travma da oluşturabilmektedir. 

Saç Dökülmesi Tedavileri

PRP 

Saç PRP’si kişinin kendi kanından elde edilen zengin serumun ayrıştırılması şeklinde uygulanmaktadır.

Saç PRP’si kişinin kendi kanından elde edilen “Platelet rich plasma” dediğimiz yani, trombositten zengin serumun ayrıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. 

Regenera Activa

Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.

Kök Hücre

Saç kök hücresi tedavisi, genellikle ense bölgesi, kulak arkası bölgesi gibi görünmeyecek bir alandan çok küçük bir deri örneğinin alınmasıyla, özellikle saç kıllarını ihtiva eden bir deri örneğinin alınmasıyla uygulanır.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi çok sık karşılaşılan önemli bir dermatolojik sorundur. Kadın tipi saç dökülmesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız. 👇🏼

kadın-sac-dökülmesi