Mezoterapi (Saç, Yüz ve Vücut Tedavisi)

Yağları eriten ilaçların olduğu karışım, kücük iğnelerle selülitli bölgeye enjekte edilmektedir. Karışım enjekte edildikten sonra kan akımı ve lenfatik dolaşım hızlanmakta ve düzene girmektedir. Böylece yağ depozitleri çözülmekte ve yağ hücreleri hızla yağları yakmaya başlamaktadır. Mezoterapi haftada bir, toplamda 5 ila 12 seans arasında uygulanabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi

StretchCare, hyalüronik asit, DMAE, mikro besinler ve B5 vitaminiyle, cildi sıkılaştırmak ve etkili bir canlılık kazandırmak için özel olarak formüle edilmiştir.

Özellikleri;
* CİLT DOKULARI üzerinde SIKILAŞTIRICI ETKİ;
DMAE’nin sıkılaştırıcı etkisi ile cildi destekleyen dokuların güçlenmesini sağlamaktadır.

* CİLT KALİTESİNDE İYİLEŞME;
Hyalüronik asit, nemlendirici ve yeniden yapılandırıcı özellikleri sayesinde hücrelere güç vermektedir. Cildin, canlılığını yeniden kazanmasını sağlamaktadır.

* CİLDİN DOĞAL SAVUNMA MEKANİZMALARININ GÜÇLENMESİ;
Mikro besinler ve B5 vitamini, doğal savunma mekanizmalarını serbest radikallere karşı güçlendirerek, cilde daha genç ve yenilenmiş bir görünüm kazandırmaktadır.

* ÇATLAK İZLERİNİN GİDERİLMESİ ;
DMAE sarkmış kolajen lifleri gerginleştirerek lezyonların genişliğini ve tipik renk farklılıklarını azaltır.

* YÜZ VE VÜCUTTA CANLANDIRMA ;
StretchCare, sıkılaştırıcı ve canlandırıcı etkinliğiyle, yağ aldırma ve yaşlanma sürecine bağlı pitozis ardından ortaya çıkan ciltteki sarkmaları onarır.

Cilt yeniden esnekliğini kazanır ve sıkılaşır. Vücut daha biçimli bir görünüm kazanabilirken, konturlar daha belirgin hale gelir. Cilt daha pürüzsüz, daha canlı, görünürken, yüzde sıkılaşma sağlanır.Çatlak izleri belirgin bir şekilde azalabilirken renk farklılıkları da gözle görünür ölçüde azalır.

Vücut Mezoterapisi

CelluCare, Hyalüranik asit, kafein ve mikro besinlerden oluşan güçlü bir birleşimdir.

Özellikleri;

* GÖMÜLÜ SELÜLİTİN ATOMİZASYONU
Hyalüronik asit ile hücre zarlarını hidrolize eden, yağ nodülleri görünümüne neden olan adipositleri kıskaçlarına hapsetmesi ile dokulardaki tıkanıklıklar giderilir.

* LİPOZ AKTİVASYONU, YAĞLARIN DEPOLANMASINDA AZALMA
Lipit yakan bir içerik maddesiyle formüle edilmiş olan CelluCare, yağların azaltılması sürecini harekete geçirir ve yağları bir enerji kaynağına çevirir. İçeriğindeki mikro besinler, ilgili enzimlerin faaliyetlerinin maksimum hızda gerçekleşmesini sağlar.

* MiKRO DOLAŞIM ve BOŞALTIMDA ARTIŞ
Kafein, ciltteki mikro dolaşımı güçlendirerek, yıkıma uğramış yağ asitlerinin atılmasına katkıda bulunur.

* CİLT YÜZEYİNDE İYİLEŞME
Hyalüronik asidin nemlendirici özelliği cilde daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Mikro besinler, hücrelere enerji kazandırarak cilde güç kazandırır.

İçeriğindeki güçlü birleşimi ile selülitin görünümünde gözle görülür bir düzelme sağlar.Yoğun bir pürüzsüzleşme, yumuşak ve sağlıklı bir cilt görünümü oluşur.

Saç Mezoterapisi

HairCare, doğal bileşenlerden oluşan etkili konsantrasyonu ile çeşitli saç problemlerini çözüme kavuşturur.

Kullanım alanları ;

* SAÇ FOLİKÜLLERİNİN YENİDEN CANLANDIRILMASI
Saçın sağlıklı bir şekilde uzaması için arjinin, glutamin, glisin ve ornitin çoğalmaları gereklidir. Bubesinlerin kapiler deriye verilmesi, saçın sağlam bir şekilde uzamasını sağlar.

* KAPiLER LİFLERİN GÜÇLENDİRİLMESİ ve KORUNMASI
Sistein ve çinko Kapiler lifi oluşturan 2 ana bileşendir. Bu bileşenler saçın daha sağlıklı oluşumunu etkiler.

* UZAMANIN HAREKETE GEÇİRİLMESİ
Saç foliküllerinin yenilenmesini güçlendiren B Grubu vitaminleri saçın sağlıklı uzamasını s ağlar.

* SAÇ DERİSİNİN NEMLENMESİ ve BESLENMESİ
HairCare, saç folikülünü çevreleyen dokuları besleyen, kurumaya ve buna bağlı olarak gelişen kepeklenmeyi önleyici yağ asitlerinin sentezlenmesini sağlar.

HairCare, saç yapısını iyileştirerek canlı, sağlıklı, hacimli ve parlak saçların oluşumunu sağlar. Saç kaybını azaltabilmek için gereken canlandırıcı, besleyici ve uyarıcı elementleri bir araya getirir.Hücre içi yapı taşlarını yeniden oluşturması ve saç derisinin koruyucu işlevlerini korumasını sağlayarak kepeğin yeniden oluşmasını önlemektedir.