Hizmetler

Eskisehir Acibadem Hastanesi Dermatolog Dr Eda Kibar tarafından sunulan hizmetlerden lazer epilasyon...

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler hem kadınların hem erkeklerin ortak sorunudur. Onlardan kurtulmak için başvurulabilecek pek çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden en etkili olanı da lazer epilasyondur. Lazer epilasyon ile ilgili merak ettiğiniz detaylı bilgiler için yazının devamına bakabilirsiniz.

Okumak için tıklayınız...
dr eda kibar dermatolog eskisehir acibadem hastanesi hizmetler Fraksiyonel Lazer (Anti Aging, Leke ve İz Tedavileri)

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazerlerin (Anti aging, Leke ve İz Tedavileri) kozmetik dermatolojide kullanımı son yıllarda giderek artmaktadır. Bu lazer sistemi cilde uygulandığında cildin bir bölümünü etkilerken bazı alanlar sağlam kalır. Yani uygulamadan etkilenen alanda ciltte kontrollü hasar oluşturulur. Geri kalan sağlam cilt dokusu kısa zamanda hasarlanan alanı tamir eder.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi botoks hizmeti

Botoks

Açılımı "Botulinum İnjeksiyon" olan Botoks, özellikle yüz ve boyundaki kırışıklıkları gidermek için uygulanan en etkili kırışık giderme yöntemi olarak, dermato-kozmetoloji alanında kendine yer edinmiştir. Hayatımız boyunca milyonlarca kere tekrarladığımız mimiklerimiz, cildimizde istemediğimiz kalın ve ince çizgiler oluştururlar, Botoks işleminde, direkt kasların içine, ince iğneler ile enjekte edilen Botulinum A ilacı, çizgilerin yaklaşık 4-7 gün içerisinde yok olmasını sağlar ve ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Canlı, birkaç yaş gençleşmiş bir cilt ortaya çıkar. Mutlaka uzman hekimlerce uygulanması gereken bu yöntemde, 6-9 ayda bir uygulama önerilir.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi dermaroller hizmeti

Dermaroller

Uygulamada, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince ve özel olarak hazırlanmış 200 kadar çelik iğneden oluşan bir cihaz ile, deride çok sayıda gözle görülmeyecek delikçikler açılarak, derinin kendi onarımının, salınan trombositler yardımıyla tetiklenmesi amaçlanıyor. Işlem sonrasında hastanın şikayetine yönelik belirlenen serum, normalden 200 kat daha fazla emilerek tedavi sonlanmaktadır. Derma Roller ile saç kök hücre, leke ve akne scar tedavileri uygulanmaktadır. Akne scar tedavisi steril ortamda yapıldığında hiçbir sorun teşkil etmeyen son derece etkili ve popüler bir yöntemdir. Kişinin ihtiyacına göre haftada bir ya da ayda bir uygulanabilir. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikler 30 dakika ile 2 saat arasında sona erer. Yaz aylarında cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan bir güneş koruyucu kullanılması önerilmektedir.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi hizmetler dolgu

Dolgu

Hyaluronik asit, cilt için son derece önemli bir yapı taşıdır. Cilt altında doğal olarak varolan bu madde, suyu tutarak cildinizi nemlendirir, cildinizin gerginliğini ve tazeliğini korumasını sağlar. Yaşlanmaya başlayınca, vücudun hyaluronik asit üretimi azalır, cilt elastikiyetini ve canlılığını kaybeder. İşte bu noktada, devreye dolgu maddeleri girer. Hhyaluronik asit yüz, boyun ve ellerdeki kırışıklıkları gidermek üzere bir dolgu maddesi olarak enjeksiyon yoluyla deri altına verilir ve bu dolgu vücut tarafından emilip tolere edilebilen bir yapıdadır. Tamamen organizmaya uyumlu ve organizma tarafından eritilebilen doğal bir maddedir. Cilde enjekte edildiği andan itibaren, vücudun kendi hyaluronik asidi ile beraber çalışmaya başlayarak hacim yaratır. İlk uygulamada dolguların etkinliği 6-9 aydır.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi prp hizmeti

PRP (Plazma Tedavisi)

PRP nedir?

PRP (Platelet Rich Plasma), platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasına verilen isimdir.

Bu yöntemde bir kişiden alınan az miktarda kan, özel bir tüp içine konulduktan sonra santrifüj edilmekte ve elde edilen platet yönüden zenginleştirilmiş plasma, kişiye uygulanmaktadır.

Okumak için tıklayınız...

Mezoterapi (Saç, Yüz ve Vücut Tedavisi)

Yağları eriten ilaçların olduğu karışım, kücük iğnelerle selülitli bölgeye enjekte edilmektedir. Karışım enjekte edildikten sonra kan akımı ve lenfatik dolaşım hızlanmakta ve düzene girmektedir. Böylece yağ depozitleri çözülmekte ve yağ hücreleri hızla yağları yakmaya başlamaktadır. Mezoterapi haftada bir, toplamda 5 ila 12 seans arasında uygulanabilmektedir.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi cilt bakımı hizmeti

Cilt Bakımı

Stres, hava kirliliği gibi etkenlerden dolayı, cildimiz zamanla dengesini kaybeder. Metabolizmamız en küçük bir fizyolojik bozuklukta, dengesiz beslenmede, kötü hijyen şartlarında veya stres durumlarında bunu hemen cildimize yansıtır. Dolayısıyla tüm cilt dengemizi etkileyen faktörlere karşı koymak için düzenli cilt bakımı en önemli tedavi biçimidir. Bu tedavi ile, cildin Ph oranını düzenlemek, porların (gözeneklerin) temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamak da önemli unsurlardandır. Ancak, düzenli yaptırılan cilt bakımları, sorunsuz ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Eskişehir Acıbadem Hastanesi Dermotoloji Polikliniğinde cilt, akne, leke, anti-aging amaçlı cilt bakımları uygulanmaktadır.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi peeling

Cilt Soyma Tedavisi (Peeling)

Kimyasal Peeling: Kimyasal Peeling nedir ?

Cildin üst tabakasına kimyasal maddeler uygulanması ile en dış tabakanın tahrip edilerek, kimyasal olarak yüzeyel kimyasal yanık oluşturulması işlemidir. Bunun için yüksek konsantrasyonlarda kimyasal bir takım maddeler kullanılarak cildin ölü hücrelerden oluşan hasarlı üst tabakasından arınması ve alttaki taze ve hasarsız cildin açığa çıkartılması sağlanmaktadır.

Glikolik Asit Uygulaması: Glikolik Asit nedir ?

Glikolik asit değişik meyvelerde doğal olarak bulunan ve meyve asitleri olarak da bilinen alfa hidroksiasitlerin (AHA) bir üyesidir. Glikolik asit, doğada şeker kamışında bulunur.

Glikolik Asit Peelingi nedir?

En sık kullanılan peeling yöntemidir. Farklı konsantrasyonlarda glikolik asit kullanılarak derinin en üst tabakası yüzeysel ve ince olarak soyulur. Güvenli ve etkinliği yüksek bir tedavi şekli olan bu uygulamanın avantajı,uygulamadan sorna kişinin günlük sosyal yaşantısına hemen dönebilmesidir.

AFA Peeling Sistemi: AFA nedir?

AFA'lar (Aminoacid Filaggrin Based Antioxidants); Aminono asitlerin çözünmesi ve asidifikayonu ile oluşan çok yeni geliştirilmiş bir dermatokozmetik ürün grubudur.

AFA Peeling nedir?

Farklı konsantrasyonda AFA kullanılarak derinin en üst tabakası yüzeysel olarak soyulur. Güvebli ve etkinliği yüksek bir tedavi şekli olan bu uygulamanın avantajı,uygulamadan sonra kişinin günlük sosyal yaşantısına hemen dönebilmesidir.

Okumak için tıklayınız...
dr eda kibar dermatolog eskisehir acibadem hastanesi hizmetler Damarsal Lezyonların Lazerle Tedavisi

Damarsal Lezyonların Lazerle Tedavisi (Kılcal Damar, Varis Tedavisi)

Özellikle yüz bölgesinde oluşan kırmızı lekeler, örneğin gül hastalığı (rozesea), telenjiektazi dediğimiz kılcal damarlar veya port wain stain adı verilen doğumsal kırmızı benler kişileri sosyal ortamlarda son derece rahatsız eder. Nd-Yag lazer ile yapılan kılcal damar tedavileri, artık kırmızı görüntüleri kolaylıkla ortadan kaldırmakta ve kişilerin özgüvenlerini de yeniden kazanmalarını sağlamaktadır. Ayrıca yine kötü bir görüntü oluşturan bacaklardaki varislerde de son derece etkili bir tedavidir. Lazerin diğer tedavilerden farkı, fazla zaman harcamadan, istenmeyen damarsal oluşumları ameliyatsız ve iğnesiz bir şekilde yok edebilmesidir. Yüzdeki telenjiektaziler bir seansta bile koybolabilecekken, diğer tedavi süreçleri için ayda 3-6 seans önerilir.

Okumak için tıklayınız...

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi AWT (Akustik Dalga Terapisi)

AWT

Bağ dokusunun kuvvetlenmesini , kan ve lenf dolaşımını artırmasını, yağ hüclerinin küçülmesini ve kan dokusunu artırmayı sağlayan AWT, selülit tedavisine yardımcı oluyor. AWT haftada 2 kez 30 dakikkalık toplam 10 seans uygulanıyor.

Okumak için tıklayınız...

Lipoliz

Lipoliz, yağ dokusunun parçalanmasını sağlayan lesitin ve deoksikolat hammaddelerinin doğrudan yağ dokusu içine enjeksiyonudur. Daha çok basen , karın ve sırttaki yağ dokusu fazlalıklarında kullanılıyor. 1 veya 2 ay ara ile 4 seans uygulanıyor.

Okumak için tıklayınız...

Kalıcı Makyaj

Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özgü uygulanan yöntemde bitkiler ve topraktan elde edilen tamamen antillerjik boyaların epidermisin altına uygulanması ile her zaman bakımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kimler Tercih Edebilir

  • Günlük makyaj uygulamaları için pek zamanı olmayan meşgul insanlar
  • Geleneksel makyaj ürünlerine alerjisi olan insanlar
  • Görme bozukluğu olan veya kontak lens kullanan insanlar
  • Göğüs rekonstruktif cerrahisi geçirmiş kanser hastaları
  • Gögüs ucu çevresi rengi verilip, gögüs ucu simülasyonu yapılarak gögüsler daha doğal bir
  • görünüme kavuşabilir
  • Makyaj yapmak için fiziksel engeli olanlar
  • Günün 24 saati güzel görünmek isteyenler

Okumak için tıklayınız...

El-Ayak Bakımı (Tırnak Batması, Nasır Tedavisi)

Uzmanlar insanoğlunu hayvandan ayıran ve karakterize eden önemli özelliklerden biri olarak iki ayak üzerinde durabilme yeteneğini göstermektedir. Ayak yere basarak vücudun tüm ağırlığını taşır. İnsan gövdesinde en ağır görev ayaklara düşer. Yetişmiş bir insanın vücudunda 206 kemik bulunur, bunların neredeyse dörtte biri, 62 tanesi ayak ve bacaklarımızdadır. Bu nedenle, ileride daha büyük sorunlar yaşamamak için, ayaklarımıza gereken hassasiyeti göstermemiz gerekir. Ancak göstereceğimiz bu hassasiyet, sadece kremleme, düzenli pedikür veya masaj uygulamalarını içermez. Sağlık açısından daha önemli tedbirler almak gerekir.

Okumak için tıklayınız...
dr. eda kibar dermatolog acıbadem eskişehir hastanesi dermotolojik hastalıkların tani ve tedavisi

Dermotolojik Hastalıkların Tanı ve Tedavileri

Dr. Eda Kibar , deri hastalıkları ile ilgili teşhislerde, deri biyopsisi ve dermatoskopi, tedavilerinde ise elektrokoterizasyon ve kriyoterapi gibi uygulamaları da başarı ile kullanmaktadır.​

Okumak için tıklayınız...