Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık hayal değil, ulaşılabilir bir gerçekliktir. Peki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak nasıl mümkündür? Gelin hep beraber bunun üzerine konuşalım.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Ağda, traş bıçağı ya da cımbız kullanımı gibi yöntemler tercih edilebilmektedir. Ancak bu yöntemler bir süre sonra sizi aynı sorunla karşı karşıya bırakabilir. Tüyleri kökten yok etmek için başvurulan en etkili yöntem, lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntemle seçilen dalga boyu , yalnızca kıl köküne yoğunlaşır ve diğer çevre dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü tahrip eder. İşlem sırasında kişiye uygulanan soğuk hava sayesinde, ciddi bir acı veya önemli bir yan etki gözlemlenmez.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan lazer epilasyon işlemi, doğru cihaz kullanıldığı takdirde hemen hemen her bölgeye uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon işlemi sırasında ışığın gözle temasından kaçınılması için hastaya koruma gözlüğü takılmaktadır. Lazer epilasyon; göğüs bölgesi, bikini bölgesi, koltuk altı, ense, bacak, sırt, kol, yüz ve boyun bölgelerine güvenle uygulanabilen bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon işlemlerinin seansları, işlemin yapılacağı bölgeye ve kıl kökünün yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Toplam seans sayısı, ortama 6-7 civarındadır. Ancak yüz, ense gibi ince tüylü bölgelerde bu seans sayıları artabilir. Seanslar ortalama 1.5- 2 ayda bir tekrarlanabilmektedir. Genellikle koyu renkli tüylere sahip kişilerin seansları daha kısa sürmektedir. Açık renkli tüyler daha az melanin barındırdığı için lazer ışığını daha az emerler. Bu sebeple seans sayıları artabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon sonrasında hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunlar olağan ve kısa sürede etkisini kaybedecek kızarıklıklardır. Lazer epilasyon sonrasında, işlem yapılan bölgeye buz uygulamak kişiyi oldukça rahatlatacaktır. Lazer epilasyon yapılan bölgenin, güneş ışınlarına ve sıcak suya maruz kalmaması konusunda dikkat edilmelidir. Lazer epilasyonun ilk seansından sonra tüylerin tamamen kaybolmaması çok normaldir. Tekrardan çıkan tüyler kesilmemeli ve bölgenin tahriş edilmemesi konusunda kişinin oldukça dikkatli davranması gerekmektedir.

Eskişehir Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyonun rahatlığı ve güvenilirliği arttıkça, bu yönteme olan ilgi de her geçen gün artmaktadır. Bunun yanısıra lazer epilasyonun sonuçları, kalıcılığı, riskleri de fiyatları da oldukça merak konusu haline gelmiştir. Tüm bunlar aslında, işlemin uygulandığı bölgeye, işlemin seans süresine, kullanılan cihazların kalitesine ve işlemin uygulandığı kliniğe göre farklılık gösterebilmektedir. Eskişehir lazer epilasyon fiyat bilgilendirmesi için kliniğimizle iletişime geçerek detaylı bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

lazer-epilasyon

Güncel İçeriğimiz 

 

Lazer epilasyon artık çok sık başvurulan son teknoloji bir sistem. Uzun yıllardır kullanılmakla birlikte gitgide teknolojinin gelişmesiyle başarı oranları artmıştır. Lazer epilasyonda kişinin ten rengi, kılların rengi ve kalınlığı ve hangi vücut bölgesi için epilasyonun yapılacağı çok önemli kriterler. Genellikle üç çeşit cihaz var kullanılan. Biri alexandrite, diğeri diyot diğeri de ND:YAG lazer. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacağını aslında hangi vücut bölgesine işlem yapılacağı belirler. Yine kişinin ten rengi, kılların kalınlığı ve rengi de belirleyici faktörler arasındadır. Biz bacaklarda, genitalde, koltuk altında daha ziyade alexandrite tip lazer kullanıyoruz. Alexandrite lazerler akıllı sistemler, siyahı ve kahverengiyi yani aslında kılın kökündeki pigmente gidiyor.

Cildi yakmadan kıl kökü içerisindeki hücreleri yakmış oluyoruz. Bu sayede de uzun vadede tekrar kıl çıkamayacak şekilde bir epilasyon işlemi gerçekleştiriliyor. Burada doz belirlemesi de çok önemli. Düşük dozlarla işlem yapıldığında tüyler direnç kazanabilir, çok yüksek dozlarla işlem yapıldığında da kıl kökü ile birlikte ciltte de yanık oluşma riski bulunmakta. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x