Regenera Activa- Otolog Mikro Greft Nedir?

Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır. Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökü küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır.  Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır.

Regenera Activa Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet saç kökü acısız ve ağrısız şekilde alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülmesi tedavisi hazırlanır. Tedavi genelde tek seanstır. 2 seansa belki birkaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir.

Regenera Activa Uygulandıktan Sonra Günlük Hayatı Etkiler Mi?

Regenera Activa minimal düzeyde ağrı içeren, traşsız bir yöntemdir. Tedavi uygulandıktan sonra herhangi bir bakım yapılmasına gerek yoktur. Uygulama yapıldıktan sonra sosyal yaşama devam edilebilir.

Regenera Activa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Regenera Activa Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3-4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Regenera Activa Kaç Seanstır? İşlem Ne Kadar Sürer?

Regenera Activa tedavisi için tek seans yeterlidir. Bütün tedavi süreci toplamda 30-40 dakika arasında sürer.

Regenera Activa Saç Ekimine Alternatif Midir?

Alternatif değil yardımcı ve önemli bir yöntemdir. Genç yaşta saç kaybı yaşayan hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar. Bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Saç ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi hızla iyileşme ve ekilen saçların hızlı, güçlü çıkması için çok önemli bir destektir.

Regenera Activa Androgenetik Alopesi Sorununun Çözümüne Nasıl Yardımcı Olur?

Regenera Activa Androgenetik Alopesi’nin daha fazla ilerlemesini dengeler ve durdurur. Ayrıca etkisi sayesinde zayıflayan ve dökülmeye yüz tutmuş saç köklerine daha fazla canlılık sağlar.

Regenera  Activa Diğer Tedavilerle Beraber Kullanılabilir Mi?

Evet, tamamen uyumlu faydalı ve tavsiye edilir.

Regenera Activa Saç Tellerini Kalınlaştırır Mı?

Saçlarınız genetik olarak da ince yapıda ise kalınlaşma olmaz ama  minyatürizasyon dediğimiz kalın saçların, ince cansız ve renksiz saçlara dönüşmesi problemi olmuşsa Regenera  Activa bu problemin çözümünde etkilidir.

Regenera Activa Saçkıran Hastalığında Etkili Midir?

Maalesef, Activa saçkıran hastalığının tedavisinde etkili değildir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Androgenetik Alopesi Nedir?

Androgenetik Alopesi sert saç tellerinin belirsizleşmesi ve incelmesi ile karakterize edilen genetik olarak belirlenmiş bir hastalıktır. Erkekleri ve kadınları etkileyen çok yaygın bir sorundur. Androgenetik Alopesi Belirtileri Kademeli incelme başlangıcı saç dökülmesi artışı büyük, kalın, pigmentli ve sert saç tellerinin daha ince daha kısa belirsiz hale gelmesi ve nihayetinde kısa incecik pigmentsiz saç teline dönüşmesidir. Sonuç olarak belirli bir alanda kellik oluşabilir ve bu alan hastadan hastaya değişir.

Erkeklerde Androgenetik Alopesi

Erkeklerde genellikle ön saç çizgisi belirsizleşmeye başlar. Şakaklarda kademeli incelme ile devam eder ve saç çizgisinin ön kısmı yeniden şekillendirilmiş olur.

Kadınlarda Androgenetik Alopesi

Kadınlarda genellikle tepe bölgesinde yoğunlaşır. Net bir kellikten ziyade, saç kademeli bir şekilde incelir. Saçın tepe ve ön bölümünde belirgindir. Ön saç çizgisi korunur şakaklarda ise hafifçe açıklık görülür.

Minyatürizasyon

Saçlarda, kalın saçların ince saçlara dönüşmesi olarak tanımlanmaktadır. Kalın saçlar ince, zayıf ve renksiz saçlara dönüşür. Saç dökülmesi 30 yaş civarında kadınlarda %12,  50-70 yaş arası kadınlarda %30- %40 oranında görülür. Saç dökülmesi dünya erkek nüfusunun %50’sini etkileyen bir hastalıktır. Saç dökülmesi bir hastalıktır ve tedavi edilebilir.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadın tipi saç dökülmesinde göze batan değişim aktif uzama fazının kısaltılmasıdır. İkinci bir husus dökülme fazı bittikten sonra doğurgan bölgenin yeni bir saç teli üretmeye başlamasındaki gecikmedir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Başın üst kısmında başlar ve zamanla ön hat çizgisi kaybolur, saçlar incelir. Böylece bölge ensede saç kalana kadar kelleşir. 18 yaşından itibaren görülmeye başlanabilir.

Regenera Activa Saç Çıkarır Mı?

Evet, çıkarabilir ama RA tedavisinde ağırlık verilen saç dökülmesinin önlenmesi ve zayıf saç köklerinin güçlendirilmesidir.

Regenera Activa Herkese Uygulanabilir Mi?

Evet, Regenera Activa kadın erkek herkese uygulanabilir.

Regenera Activa Tedavisi Nedir?

Regenera Activa saç kaybı ile mücadelede kılcal damar yenileme terapisine  dayanan yeni bir tekniktir. Bu teknikte kafa derisinin yenilenmesinde kişinin kendi hücrelerinin süspansiyonu kullanılıyor. Regenera Activa, FDA, PMDA JAPAN, CE  kalite ve güvenilirlik belgelerine sahiptir. Ayrıca klinik yayınlarla da etkinliği kanıtlanmıştır. Tedavilerde Bu belgeleri isteyin, sağlığınızdan olmayın.

Eskişehir’de  saç dökülmesinde ilk ve tek hücresel tedavi olan Regenera Activa, Uzm. Dr. Eda Kibar Atasoy kliniğinde hizmetinize sunulmaktadır.

 

 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x