Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, saç köklerine saçı besleyecek biyotin, aminoasit, vitamin karışımlarının direkt enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Küçük bir iğne yardımıyla ya da mezoterapi tabancası kullanılarak ağrısız bir biçimde işlem gerçekleştirilebilir. Saç mezoterapisi ortalama 6-8 seans, haftada bir olacak şekilde uygulanır. Hiçbir problemi olmayan, saçlarım daha canlı ve güçlü görünsün, saçım daha çabuk uzasın diyen kişilerde de saç mezoterapisi yapılabilmektedir. Sonbahar aylarında dökülmenin artmasıyla birlikte, mezoterapi işlemleri genellikle tavsiye edilir. Saç mezoterapisinin yetmediği durumlarda ya da ilave tedavi alternatifi olarak saç PRP’sinden de faydalanılabilir. 

Saç Dökülmesi Alternatif Tedavileri Nelerdir?

PRP 

Saç PRP’si kişinin kendi kanından elde edilen zengin serumun ayrıştırılması şeklinde uygulanmaktadır.

Saç PRP’si kişinin kendi kanından elde edilen “Platelet rich plasma” dediğimiz yani, trombositten zengin serumun ayrıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. 

Regenera Activa

Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. İşte Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.

Kök Hücre

Saç kök hücresi tedavisi, genellikle ense bölgesi, kulak arkası bölgesi gibi görünmeyecek bir alandan çok küçük bir deri örneğinin alınmasıyla, özellikle saç kıllarını ihtiva eden bir deri örneğinin alınmasıyla uygulanır.

Saç Dökülmesi Tipleri Nelerdir?

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesi çok sık karşılaşılan önemli bir dermatolojik sorundur. 

kadın-sac-dökülmesi

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Saç dökülmesinin erkek tipi formu, halk arasında çok bilinen durumdur.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x