Saç PRP’si Nedir?

Saç PRP’si kişinin kendi kanından elde edilen zengin serumun ayrıştırılması şeklinde uygulanmaktadır.

Saç PRP’si kişinin kendi kanından elde edilen “Platelet rich plasma” dediğimiz yani, trombositten zengin serumun ayrıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. Saç PRP tedavisinde, bu elde edilen zengin serum saç köklerine, yine aynı mezoterapideki gibi, küçük bir iğne yardımıyla ya da tabanca ile ağrısız bir biçimde enjekte edilir. Bu hücreler ve besleyici serum, saç köklerinden yeni saç çıkışını uyarır. Genellikle, yeni saç çıkarmak istediğimiz kişilerde mezoterapiye ilave mutlaka saç PRP sisteminden de faydalanmayı öneriyoruz. PRP’yi 3 hafta aralıklarla  ve en az 3 seans olacak şekilde tercih ediyoruz. Daha ağır vakalarda, erkek tipi dökülmede, ciddi saç kaybı olduğunda bu tedavilere ilave saç kök hücre tedavisinden de faydalanıyoruz. 

Güncel İçeriklerimiz

Saç Dökülmesi Sebepleri

Saç dökülmesi çok sık yaşadığımız bir problem. Normalde günde 70-80 tele kadar saç dökülebilir. Bu sağlıklı insanlarda da yaşanan bir süreçtir. Fakat, 70-80 teli aştığında ya da saç bölgesinde seyrelme ya da açılma fark ettiğinizde bu bir hastalık belirtisi de olabilir.

Mutlaka bir dermatoloji hekimine görünmenizde fayda vardır. En sık görülen saç dökülmesi sebepleri arasında stresi sayabiliriz.

Saç Kök Hücre Tedavisi 

Saç kök hücresi tedavisi, genellikle ense bölgesi, kulak arkası bölgesi gibi görünmeyecek bir alandan çok küçük bir deri örneğinin alınmasıyla, özellikle saç kıllarını ihtiva eden bir deri örneğinin alınmasıyla uygulanır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x